איך לבחור ציוד ומזון לחיות מחמד

אחד הנישות הכי גדולות בארץ היא נישת חיות המחמד. בשנים האחרונות צצות רשתות ענק חדשות וחנויות בכל פינה בכל עיר, שמספקות ציוד ומזון לחיות מחמד. כל רשת מתגאה במוצרים שלה, ומציעה מבצעים ומחירים שונים. כמובן שהמחירים שונים מרשתות לרשתות, ובזמן שחנות אחת מוכרת במחיר מסוים, תוכלו למצוא בחנות אחרת את אותו מוצר במחיר נמוך בהרבה או גבוה בהרבה. בנוסף, יש את עניין המשלוחים, רוב הרשתות והחנויות מציעות משלוחים חינם עד הבית עבור מזון לחיות מחמד, כאשר בדרך כלל מדובר על משלוחים מהירים במיוחד, נראה שחנויות החיות שמות ממש דגש על עניין המשלוחים, לכן אל תתפשרו בכל מה שנוגע לשירות הזה – הזמינו ממקום שנותן לכם משלוחים עד הבית וכמה שיותר מהר, וכמובן בחינם וללא תשלום.

איך בוחרים את המותג הנכון לחיית המחמד שלי?

אז אין ספק שהשוק מוצף במותגים איכותיים של מזון לחיות מחמד, אך עם זאת ישנם גם לא מעט מותגים לא איכותיים, למרות שהם טוענים שאיכות המזון שלהם גבוהה. תוכלו לדעת זאת לפי הסתכלות על מרכיבי המזון, למשל, כדאי מאוד שיהיה אחוז גבוה של חלבון מלא, מכיוון שחיות מחמד כמו כלבים וחתולים הם בסופו של דבר עדיין טורפים, וחשוב מאוד שיקבלו את מנת החלבון שהם צריכים, ועדיף שאחוז החלבון יהיה גבוה יותר מאחוז הקיטניות.

אוכל לכלבים
אוכל לכלבים

הכל תלוי בחיית המחמד עצמה

אך בסופו של דבר, מעבר להמלצה הכללית הזו, בחירה נכונה של מזון לחיית המחמד, תלויה רבות בחיית מחמד עצמה. לדוגמא, אם הכלב שלכם הוא מגזע שהוא פעיל במיוחד, אז חשוב מאוד לספק לכלב כזה מזון עשיר בחלבון, מכיוון שמזון כזה הוא חיוני מאוד לשרירי הכלב שרגילים למאמץ ולפעילות רבה. לעומת זאת, אם הכלב פחות פעיל, אז לא כדאי להפציץ אותו בכמות גדולה מאוד של חלבון, אם כבר כדאי לקנות אוכל שמכיל בתוכו דגנים, מכיוון שדגנים עוזרים לתהליכי העיכול של כלבים, וכמשדובר על כלבים לא כל כך פעילים אז חשוב לשלב דגנים בתזונה שלהם על מנת ליצור עיכול בריא, וזה גם מתבטא ביציאות של הכלב.

מבחינת מותגים, המותגים המובילים למזון לחיות מחמד הם טייסט לכלבים, הפי דוג, נייצרוז ווילד, גו ויש עוד מותגים רבים ואיכותיים. אנו לא ממליצים להתפשר על המותגים הפחות מוכרים או הזולים, מכיוון שככל שהמותג זול זאת אומרת שגם איכות המזון כנראה לא טובה.

המידע כאן הוא כללי בלבד! כאשר אתם קונים מזון לחיית המחמד שלכם חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בחנות החיות ועם הוטרינר שלכם, ולא להסתמך רק על מקורות מידע כלליים.

שתפו בקליק
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print