אקווריום זכוכית – פריט עיצובי בבית

החלטתם שממש מתחשק לכם להביא הביתה חיית מחמד נחמדה שלא תשיל שערות בכל פינה, תלכלך את הספות ובגדול תשאיר את הבית נקי, מסודר ואפילו מעוצב?!

נעים להכיר: אקווריום זכוכית הוא הטרנד הלוהט בשנה האחרונה. הקורונה הביאה איתה יצירתיות מחשבתית בכל הנוגע לשעמום שפקד אותנו ונאלצנו למצוא לו פתרון.

מה לקחת בחשבון בקניית אקווריום זכוכית?

גודל האקווריום: אקווריום הוא פריט צבעוני, מרשים ועיצובי לכן חשוב קודם לבדוק היכן תרצו שיהיה ממוקם בבית, חפשו מקום ייעודי בו יוצב וישרת את הרצונות העיצוביים שלכם,

לאחר מכן תוכלו גם לקבל מושג לגבי גודלו שיתאים לנישה שבחרתם.

מאחר ובאקווריום זכוכית עסקינן, חשוב לזכור שזכוכית כבדה לכן יש לוודא שהאקווריום יוצב על מעמד שיכול לשאת את משקלו בייחוד כשהוא מלא במים ואז משקלו גודל.

ציוד ותחזוקה: תצטרכו להצטייד במסנן, משאבה, תאורה, חימום ואביזרים נוספים הדרושים לאקווריום.

ידע בסיסי על דגים: דגים הם יצורים עדינים המושפעים משינויי טמפרטורה, שינוי בסביבת האקווריום בו הם חיים ובעיקר מהתנהגות של דגים אחרים, לכן חשוב שתצברו קצת ידע אישי בתחום דרך חיפוש גוגל או בירור עם מכר שמבין בתחום,

וכן התייעצו עם צוות החנות, נסו להבין אילו זני דגים קיימים, האם הם יכולים לחיות יחד, מה יהיה גודלם הסופי על מנת שיוכלו להתאים לגודל האקווריום שבחרתם, מה ההבדל בין מים מתוקים למים מלוחים ועוד.

עשו מיני מחקר כדי להגיע מוכנים לחנות ולשאול את השאלות הנכונות, הכנה מראש מייצרת בטחון, ידיעה ורגיעה וטוב להצטייד באלו בעת הקנייה.

אקווריום זכוכית צבעוני
אקווריום זכוכית צבעוני

הקמת האקווריום בבית

קחו בחשבון שהקמת אקווריום לוקחת זמן, אי אפשר פשוט לשפוך מים, להכניס הדגים וזהו. תחילה יש לצייד אותו בכל הציוד הנדרש, אחר כך למלאו במים ולייצר תהליך של סינון וחימצון המים, לוודא שהמים בטמפרטורה מתאימה לדגים שבחרתם.

בשלב הבא תצטרכו להפעיל את האקווריום כשהוא ריק מדגים במשך 3 שבועות על מנת שהמים ישלימו תהליך ביולוגי שקרוי "מחזור החנקן" ורק אז – לגשת לחנות, לבחור דגים ולהעבירם לביתם החדש.

כמה זה עולה?

מחיר בסיסי לאקווריום ביתי סטנדרטי נמכר בסביבות 400 שקל, אקווריומים גדולים יותר נמכרים במחירים הנעים בין 1,000-1,200 שקל ולרוב יגיעו עם שולחן ובית מנורה. מרבית החנויות יציעו עסקת חבילה ובתוכה תקבלו את האקווריום עם הציוד הנילווה.

לפני קנייה עשו סקר שוק, בדקו את החנויות השונות, איכותן והמחירים המוצעים.

שיהיה בהצלחה עם חיות המחמד החדשות שלכם.

שתפו בקליק
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on email
Share on print